Kindlustus

Meile on väga tähtis, et Sinu kaup jõuaks kohale tervelt, kadudeta ning õigeaegselt. Meie kogemus logistika vallas juba 1998.a. algusest saati ning üle 2000 teenindatud kliendi kinnitavad seda. Loe, mida meie kliendid Arco Transpordist arvavad.

Ükski transpordiviis ei ole siiski kunagi 100% riskivaba. Seetõttu oleme veose riskid kindlustanud. Arco Transpordil on ekspediitori vastutuskindlustus Vagner kindlustusmaaklerilt. Lisaks on vedajafirmade koostöö aluseks Arco Transport AS-ga CMR kindlustuse olemasolu. Seega on Sinu kaubad kindlas kohas.

Tähtis on aga meeles pidada, et nii ekspediitori kui vedaja vastutused on piiratud.

Vastutuse piirmäär sõltub kauba kaalust ning transpordiviisist:

  • Maanteetranspordi puhul katab kindlustus kuni 8,33 SDR kauba bruto kg kohta
  • Meretranspordi puhul katab kindlustus vaid kuni 2 SDR kauba bruto kg kohta või kuni 666,67 SDR pakkeühiku (nt konteiner) kohta, olenevalt kumb on suurem. Meretranspordi kindlustus kehtib ka juhul, kui nt maanteeveok on laevas.

Vastutuse piirmäär on määratletud SDR-des (Special Drawing Rights). SDR on Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) arveldusühik, mille kurss euro suhtes on kõikuv. Vaata kurssi siit: http://coinmill.com/EUR_SDR.html#SDR=8.33.

Vedaja kindlustus katab seega tihti vaid väikese osa potentsiaalsest kaubakahjust. Seetõttu soovitame kergete ja/ või hinnaliste kaupade puhul alati lisa veosekindlustust.

Pakume veose koguriskikindlustust läbi kindlustuspartneri Vagner. Kindlustuse hind sõltub kauba kirjeldusest ja väärtusest. Kui soovid oma kaupu transpordil lisaks kindlustada, võta ühendust oma kliendihalduri või veokorraldajaga.