Veosekindlustus

Teeme kõik endast oleneva, et kliendi kaup toimetada kohale tervelt, kadudeta ning õigeaegselt.

Samas ei ole kaupade transportimine kunagi 100% riskivaba. Meil on ekspedeerija vastutuskindlustus Vagner Kindlustusmaakler AS-ist. Vedajafirmade koostöö eelduseks meiega on CMR kindlustuse olemasolu.

Tähtis on meeles pidada, et vedaja vastutus on piiratud.

Vedaja vastutuse piirmäär sõltub kauba kaalust ning transpordiviisist:

  • Maanteetranspordi puhul katab kindlustus kuni 8,33 SDR kauba bruto kg kohta
  • Meretranspordi puhul katab kindlustus vaid kuni 2 SDR kauba bruto kg kohta või kuni 666,67 SDR pakkeühiku (nt konteiner) kohta, olenevalt kumb on suurem. Meretranspordi kindlustus kehtib ka juhul, kui nt maanteeveok on laevas.

Vastutuse piirmäär on määratletud SDR-des (Special Drawing Rights). SDR on Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) arveldusühik, mille kurss euro suhtes on kõikuv. Vaata kurssi siit: http://coinmill.com/EUR_SDR.html#SDR=8.33.

Vedaja kindlustus katab seega tihti vaid väikese osa potentsiaalsest kaubakahjust. Seetõttu soovitame kergete ja/ või hinnaliste kaupade puhul lisa veosekindlustust.

Pakume veose koguriskikindlustust läbi kindlustuspartneri Vagner Kindlustusmaakler AS. Kindlustuse hind sõltub kauba kirjeldusest ja väärtusest. Kui soovid oma kaupu transpordil lisaks kindlustada, võta ühendust oma kliendihalduri või veokorraldajaga.